Новини про м'ясо

У Польщі повідомили про наймасштабніший спалах АЧС

Наприкінці минулого тижня ветеринарні органи Польщі повідомили про третій у 2019 році спалах африканської чуми свиней на комерційній свинофермі. На фермі, де виявили АЧС, вирощують більш ніж 8000 тварин. Це найбільше господарство, яке було уражене вірусом з часу появи АЧС на території Польщі у 2014 році.

Спалах був виявлений на фермі з 8012 сприйнятливими тваринами, лабораторні дослідження підтвердили зараження вірусом 61 свині. Господарство розташоване у місті Волка Вигоновська, у Підляському воєводстві, в зоні підвищеного контролю.

У 2014 році в Польщі було зафіксовано 24 випадки АЧС серед диких кабанів та 2 спалахи захворювання на підприємствах. У 2018 році кількість спалахів вірусу серед диких тварин зросла до 2443, а серед свійських – до 109. У 2019 році вже зафіксували 3 випадки АЧС на господарствах та 1202 спалахи серед диких свиней.

Від африканської чуми свиней постраждало 8 країн Євросоюзу. За даними Системи оповіщення про хвороби тварин ЄС (ADNS), у 2018 році Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Румунія, Угорщина та Бельгія підтвердили загалом 1335 спалахів африканської чуми серед свійських тварин та про 5321 випадок захворювання диких кабанів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button