Новини про м'ясо

Ціни на свиней зменшуються через зростання ПДВ

Спекотні місяці літа – період зниженої пропозиції свиней забійних кондицій, оскільки тварини в цей період зростають повільніше. Згідно з ринковими законами, зменшення пропозиції майже завжди означає зростання цін. Утім, через збільшення ПДВ для галузі з 14% до 20% свині не лише не подорожчали, а навпаки – подешевшали. При цьому для споживача кінцева ціна майже не змінилася – постраждали виробники, які змушені були здавати живець закупівельникам за зниженою ціною.

За тиждень середня ціна на свинину живою вагою зменшилася на 2 гривні – з 39,5 грн до 37,5 грн за кілограм (Без ПДВ). Таким чином, зростання податку вразило лише виробників свиней.

“Арифметика проста. Торги у п’ятницю зупинилися на позначці 45 грн/кг живої маси: 39,5 грн ціна без ПДВ + 5,5 грн 14% ПДВ. Щоб компенсувати збільшення ставки ПДВ до 20%, ціна мала би зрости до 47,4 грн: 39,5 грн ціна без ПДВ + 7,9 грн 20% ПДВ. Однак переглядати ціну більшість контрагентів відмовилася. Як наслідок, різницю у ПДВ — 2 грн — сплатили свинарі з обігових коштів підприємств, а ціна без ПДВ зменшилася відповідно з 39,5 грн до 37,5 грн. Хоча програли дві сторони: виробники, ставши заручниками нових податкових ініціатив держави, і сама держава, недоотримавши податок у повному обсязі через різке зниження ціни. Залишається сподіватися, що ринкові закони швидко врегулюють ситуацію і ціна відновиться. В іншому випадку, наслідки для галузі будуть незворотними”, – вважає голова Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button