Новини про м'ясо

Як АЧС прогресувала у Євросоюзі

За даними Системи оповіщення про хвороби тварин Європейського Союзу (ADNS), у 2018 році Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Румунія, Угорщина та Бельгія підтвердили загалом 1335 спалахів африканської чуми серед свійських тварин та про 5321 випадок захворювання диких кабанів.

На підставі повідомлень про спалахи АЧС, що надсилались до ADNS кожною країною ЄС, можна побачити, що з 2014 до 2017 року африканська чума свиней прогресувала лише у чотирьох європейських державах – у Польщі, Латвії, Литві та Естонії. У 2017 році до цього списку приєднались Чехія та Румунія, а в 2018 – Угорщина, Болгарія та Бельгія.

У 2014 році в Польщі було зафіксовано 24 випадки АЧС серед диких кабанів та 2 спалахи захворювання на підприємствах. У 2018 році кількість спалахів вірусу серед диких тварин зросла до 2443, а серед свійських – до 109.

У Латвії в 2014 році виявили 32 випадків АЧС на підприємствах і 148 – у середовищі диких кабанів. Цього року серед свійськи свиней в країні ще не зареєстровано жодного спалаху захворювання, хоча серед диких тварин вірус все ще поширюється.

Схожа ситуація і в Литві, Естонії, Угорщині, Болгарії та Бельгії – цього року там поки не зареєстровано випадків зараження АЧС свійських тварин, утім дикі кабани продовжують поширювати захворювання.

А от у Чехії, схоже, вдалося побороти захворювання – у 2019 році в країні не виявили жодного випадку АЧС ні на господарствах, ні в природі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button