Новини про м'ясо

Свині породи мангалиця: хамон, кремове сало і хутро

Про зростання популярності свиней породи угорська мангалиця та її особливості в коментарі для ТСН розповів фермер Євгеній Андрієнко. Шкіра цих тварин покрита густим світлим хутром, а з їх м’яса готують хамон, який, за словами пана Андрієнка, не гірший за іспанський.

Хоча хутро мангалиць дещо нагадує вовну, його не використовують. Але волосяний покрив дозволяє свиням легше переносити низькі температури. Сало – найцінніший продукт, задля якого вирощують цих тварин.

“Мангалиця – сальна порода. Її сало значно відрізняється від сала звичайних промислових свиней. Коли його куштуєш, відчувається особлива кремова консистенція”, – говорить Євгеній Андрієнко.

Такі свині дорожчі за інші промислові породи в кілька разів – порося коштує близько 2700 гривень. Мангалиці добре підходять для виробництва хамону. На думку пана Андрієнка, цей хамон смакує навіть краще, ніж знаменитий іберійський. В Україні придбати його можна за ціною близько 240 гривень за кілограм.

Віднедавна в торгових мережах країни можна купити не лише хамон, а й прошутто вітчизняного виробництва – три роки тому на Київщині відкрилось підприємство, що займається в’яленням м’яса за італійською технологією.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button