Новини про м'ясо

Італійське прошутто на український манер: як почати успішне виробництво нішевого продукту

Кілька років тому київський маркетолог Сергій Чучков та фінансовий аналітик Юрій Сербін вирішили відійти від роботи лише з цифрами і спробували виробити в’ялене м’ясо за італійською технологією. Розвитком цього експерименту стала перша в Україні фабрика з виготовлення в’яленого м’яса прошутто – “Каро Фуд”, яку підприємці згодом заснували в селі Глибоке на Київщині. Сьогодні клієнтами цієї фірми є кілька великих торговельних мереж.

Запозичити за кордоном підприємцям довелося не лише технологію, а й частину обладнання. Виробники зазначають, що смаки українців дещо відрізняються від уподобань італійців, тому їм довелося скоригувати технологію. “За класичною італійською рецептурою, сало – невід’ємна частина прошутто, воно засвідчує високий клас продукту та додає смаку. Але, коли ми почали вже реалізовувати продукцію, українські клієнти говорили: сало зрізайте, нам більше м’яса”, – розповідає Сергій Чучков. Підприємці врахували побажання вітчизняних споживачів.

Підготовлені “свинячі ніжки” просолюють кілька днів у морській воді, а вже потім в’ялять у спеціальних камерах. М’ясові потрібно не менше року, щоб “дозріти”. Чим довша витримка – тим дорожче прошутто.

За місяць Сергій та Юрій продають близько 1,5 тонни делікатесу. М’ясо переважно надходить до торговельних мереж та до ресторанів. Варто зазначити, що вартує українське прошутто майже вдвічі менше, ніж італійське, а от за якістю вітчизняний продукт не поступається закордонному, говорять виробники.

Підприємство “Каро Фуд” під торговельною маркою Ham.Lo випускає не лише прошутто, а ще близько десяти видів в’яленого м’яса та м’ясопродуктів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button