Новини про м'ясо

Через АЧС в Україні за рік утилізували 32 тис. свиней

З 1 січня по 26 грудня цього року Держпродспоживслужба зареєструвала 144 спалахи африканської чуми свиней на території України. Унаслідок ветеринарно-профілактичних дій за рік було знищено 31,8 тис. голів свиней. Більше 90% утилізованого поголів’я – тварини, які вирощувались у спеціалізованих господарствах, проте сьогодні держава компенсує збитки лише особистим селянським господарствам. Про це, у відповідь на запит УНН, повідомили представники Держпродспоживслужби.

Поширення АЧС призвело до знищення 3 тис. голів свиней у господарствах населення. На компенсацію збитків селян з держбюджету планують виділити близько 5,3 млн. гривень, однак зараз виплачено лише частину цих коштів – 1,6 млн. гривень.

На компенсацію збитків спеціалізованих господарств планувалось виділити близько 24 млн. гривень, але поки що такі підприємства не отримали фінансової допомоги від держави.

На сьогодні вільними від АЧС є 4 області: Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська та Харківська. Найбільш позитивна динаміка щодо зменшення кількості випадків спостерігається в Полтавській (8 випадків – 2018 р., 21 випадок – 2017 р.), Луганській (4 – 2018, 10 – 2017) та Вінницькій (2 – 2018, 8 – 2017) областях.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button