Новини про м'ясо

Здоров’я тварин: в Україні є проблеми лише з АЧС та сказом

За даними Держпродспоживслужби у 2018 році епізоотична ситуація в Україні була стабільною. Більшість небезпечних захворювань, що загрожують промисловим тваринам, минулого року не фіксувались. Утім є проблеми з поширенням АЧС та сказу.

Директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль під час підсумкової колегії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомив, що минулого року не було зареєстровано жодного випадку туберкульозу великої рогатої худоби, грипу птиці, хвороби Ньюкасла, класичної чуми свиней, заразного вузликового дерматиту ВРХ, ящуру, блутангу, губчастої енцефалопатії.

Утім африканська чума свиней продовжує поширюватись. “Торік в Україні виявлено 145 випадків АЧС, що на 18 випадків менше порівняно з 2017 роком. Найбільше випадків АЧС за минулий рік виявлено в Одеській (21), Рівненській (13), Херсонській (13), Донецькій (12) та Закарпатській (11) областях”, – зазначено у повідомленні Держпродспоживслужби.

“Ситуація щодо АЧС все ще залишається складною, але впродовж минулого року ми стабільно фіксували позитивну динаміку щодо обмеження поширення цього захворювання на нашій території. Особливої ваги це набуває на тлі епізоотичної ситуації щодо АЧС в Європі, де кількість випадків поширення цього вірусу як серед домашніх свиней, так і серед диких кабанів за останній період значно зросла”, – наголосив Борис Кобаль.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button