Новини про м'ясо

Застосування соняшникового протеїну в раціоні свиней – що кажуть вчені

10 червня відбулася навчальна онлайн-конференція «Свинарство в Україні: виклики 2020-2025». Конференція об’єднала близько 100 представників свинарських господарств і провідних українських і зарубіжних експертів.

Одним із спікерів конференції став доктор сільськогосподарських наук і експерт в галузі свинарства Микола Повод. Його доповідь була присвячена актуальному тренду в сфері відгодівлі сільськогосподарських тварин – застосуванню високопротеїнового соняшникового концентрату.

Особливість соняшникового концентрату полягає в тому, що в якості сировини для виробництва концентрату використовується не макуха, або шрот, а ядро очищеного насіння без лушпиння і сміття. Тому такий концентрат характеризується високим рівнем обмінної енергії (270 ккал / 100 г) і вмістом білка (48-49%) в поєднанні з абсолютною безпекою для здоров’я тварин. Ступінь засвоюваності продукту – 90,6%.

Характерною рисою продукту є відсутність антиживильних речовин і генно-модифікованих продуктів. Високопротеїновий соняшниковий концентрат може використовуватися як корм і в чистому вигляді, і у вигляді рецептурного компонента комбікорму.

Високопротеїновий соняшниковий концентрат був винайдений вітчизняним виробником – українським заводом «Потоки» в Дніпрі. Концентрат назвали відповідно – «Проглот».

«Соняшниковий концентрат «Проглот» – це добре джерело протеїну з доступністю амінокислот на рівні соєвого шроту, і їх набагато вищим рівнем в порівнянні з рапсовим шротом. За вмістом кальцію соняшниковий концентрат схожий на соєвий шрот (вміст кальцію 0,2%-0,36%), рівень фосфору вище (0,9%-1,2% у порівнянні з 0,8% в соєвому шроті), вміст вітамінів значно вище ніж в соєвому шроті або макусі. Соняшниковий концентрат багатий ніацином, рибофлавіном, холіном, біотином і пантотеновою кислотою», – відзначає доктор сільськогосподарських наук Микола Повод.

Також вчений прокоментував результати експериментальної відгодівлі свиней концентратом «Проглот», яку провела Національна академія аграрних наук України Інституту тваринництва. Він зазначив, що застосування концентрату протеїнового соняшникового для заміни соєвих продуктів в складі раціонів для дорощування і відгодівлі свиней сприяє скороченню періоду досягнення товарної маси 100 кг на 1,3 доби – при введенні його в раціон на рівні 7%; 2,6 доби – при введенні на рівні 14% і 4,3 доби – при повній заміні соєвих продуктів при відгодівлі.

Відзначено скорочення витрат корму на відгодівлю при заміні соєвих продуктів в складі раціонів для дорощування і відгодівлі на концентрат білковий соняшниковий на 0,06 кг на 1 кг приросту – при введенні на рівні 7%, 0,11 кг – при введенні на рівні 14% і 0,14 кг – при повній заміні соєвих продуктів при відгодівлі.

«Часткова або повна заміна соєвих продуктів в складі раціонів для дорощування і відгодівлі на концентрат «Проглот» зменшує витрати на кормові компоненти, позитивно позначається на загальній собівартості відгодівлі свиней», – сказав доктор сільськогосподарських наук.

Для довідки: новий продукт для тваринництва «Проглот» з’явився на ринку на початку року, розроблений українським заводом «Потоки» спільно з вченими.

Зараз українським винаходом зацікавилися великі виробники комбікормів в Білорусі, Туреччині та Польщі, куди вже були зроблені великі відвантаження «Проглота». Також високопротеїновий соняшниковий концентрат продовжує завойовувати український ринок.

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button