Новини про м'ясо

За рік обсяг падежу свиней збільшився на 4%

За даними звіту Асоціації “Свинарі України”, деякі виробничі показники свинарства цього року “не продемонстрували відновлення”. Зокрема на промислових підприємствах зросли об’єми падежу тварин та зменшилась кількість свиноматок.

За 11 місяців 2018 року поголів’я свиней на підприємствах скоротилось на 1,8% порівняно з таким же періодом минулого року. Основна причина низхідної тенденції – зменшення кількості отриманого приплоду. Так, у січні-листопаді 2017 року нараховувалось 6,76 тис. тонн приплоду живою масою, а за 11 місяців поточного року показник знизився до 6,26 тис. тонн. Це пов’язано зі зменшенням кількості свиноматок на 11% (25 тис. голів). Крім того, обсяги падежу свиней зросли на 4%.

Не дивлячись на те, що поголів’я свиноматок на промислових підприємствах скоротилось, їх продуктивність дещо зросла. Якщо в січні-листопаді 2017 року приплід поросят на одну свиноматку в середньому становив 28,8 кілограма, то цього року показник зріс до 30 кілограмів на одну тварину.

Разом з тим, на 4,8% скоротилися об’єми забою свиней – до 445 тис. тонн живою масою. Це сталося через скорочення пропозиції живця. Утім Асоціація “Свинарі України” прогнозує поступове відновлення пропозиції свиней забійної кондиції.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button