Новини про м'ясо

Як свиногосподарству відновитися після АЧС?

З 2012 року, коли в Україні вперше виявили африканську чуму свиней, від вірусу постраждало близько 80 середніх і великих промислових свиногосподарств. Деякі з них відновили роботу. Як це зробити, розповів експерт з питань ветеринарії та безпечності харчових продуктів Віталій Башинський.

Перш за все, необхідно провести повну дезінфекцію ферм, виробничих та інших приміщень: виконати механічне очищення; дезінфікувати приміщення розчинами, що застосовують у випадку з АЧС; провести лабораторну перевірку результатів дезінфекції.

“Після цього 40 днів ми маємо період “спокою”. Необхідно розуміти, що тут всі терміни вказано інструктивно. Інструкція дозволяє починати всі процедури відновлення поголів’я через 40 днів. Практика говорить, що реальне відновлення з визначеним терміном, коли вірус буде ліквідовано — 6 місяців”, – зазначає пан Башинський.

Після цього потрібно запустити на ферму індикативних свиней (не менше 5% від планованого майбутнього поголів’я) і впродовж 45 днів спостерігати, чи не виникне АЧС на господарстві знову. Після цього в усіх контрольних свиней треба взяти зразки і провести аналіз на африканську чуму свиней. Якщо лабораторія не виявить АЧС у тварин, можна розширювати виробництво.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button