Новини про м'ясо

Як покращити вентиляцію на птахофабриках і свинофермах

Системи вентиляцій є важливим інфраструктурним елементом сучасних тваринницьких комплексів. Саме через перебої у її роботі цього року на одній з птахофабрик Полтавщини поблизу Кременчука загинули сотні тисяч птахів.

Утім, існують технічні рішення для страхування роботи вентиляційних систем та створення додаткового охолодження для тварин під час спеки. Наприклад, останнім часом у Великобританії популярності набула технологія автоматичних вікон.

Панелі, що випадають, замінять звичайні вікна, вони відчиняються автоматично, коли звичайна вентиляція не може гарантувати комфортних умов для свиней чи курей і температура в приміщеннях досягає високих показників. Такі панелі зазвичай оснащені міцним пластиком замість скла регулюються за допомогою електромагнітів. Вони можуть бути налаштовані таким чином, щоб автоматично відкриватись навіть у разі відімкнення струму і забезпечити вільний потік повітря, при найрізноманітніших несприятливих умовах навколишнього середовища, таких як надмірна температура, навіть якщо проблема не пов’язана з відключенням електроенергії. Також такі панелі створюють природне освітлення у приміщеннях для тварин.

Оскільки на багатьох підприємствах уже функціюють резервні системи електроживлення та системи оповіщення, вікна, що автоматично відкриваються, можуть забезпечити додатковий час для вирішення проблем у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Крім того вентиляція може зламатися, а система електроживлення залишатиметься полагодженою, тому фермери не завжди можуть оперативно відреагувати на проблему.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button