Новини про м'ясо

Унікальний концентрат українського заводу “Потоки” завойовує світовий ринок кормів

У 2019 завод “Потоки” спільно з українськими вченими винайшов соняшниковий концентрат, здатний здійснити переворот у світовій індустрії кормів завдяки своїм властивостям. Продукт, який назвали “Проглот”, використовують для відгодівлі птахів, дрібної і великої рогатої худоби, кроликів і риб, – повідомляє Agri-gator.

Продукт має високий вміст білка – 48%, що дозволяє повністю замінити в раціоні тварин соєвий шрот. Це стане проривом для тваринництва, адже майже вся соя, на відміну від соняшнику, містить ГМО.

Інноваційним українським продуктом зацікавилися великі світові виробники комбікормів. “Потоки” вже зробили великі поставки соняшникового концентрату в Польщу, Туреччину та Білорусь. Зараз ведуться переговори з замовниками з Греції, Казахстану, Узбекистану, Азербайджану.

Технологія виробництва українського концентрату “Проглот”– в світі унікальна. Вона грунтується на низькотемпературній екстракції з максимальним віддаленням лушпиння. Спеціально під цю технологію для українського заводу «Потоки» розробляли обладнання німецькі та болгарські виробники.

Технологія дозволяє досягти таких показників продукту, як високий коефіцієнт засвоюваності білка – 90,6% і висока валова енергія – 19,7 МДж / кг.

“Замовники з країн з високорозвиненим сільським господарством швидко оцінили властивості концентрату і усвідомили, що за соняшниковим білковим концентратом – майбутнє тваринництва. Дослідження показали, що український концентрат “Проглот” при відгодівлі тварин і птиці дозволяє збільшити приріст їх живої маси на 8%.

А якщо застосовувати його в комбікормі курей-бройлерів, то цикл їх вирощування зменшується з 42 до 38 днів. А це значно економить кошти виробників “, – коментує керівник відділу продажів Роман Грищенко.

Представники заводу зазначають, що при покупці концентрату європейські замовники проводять власні дослідження в незалежних лабораторіях. В результаті досліджень імпортери переконуються, що український продукт відповідає заявленим якостям.

Потужність заводу дозволяє реалізовувати замовлення великих імпортерів: в добу “Потоки” здатні виробляти 400-450 тонн “Проглоту”.

Наразі концентрат “Проглот” досліджують в інституті Schothorst Feed Research в Голландії, який розробляє рецептури відгодівлі худоби для всього світу. Вже зовсім скоро будуть отримані результати досліджень і рецептури, які відкриють перед українським продуктом нові можливості на міжнародному ринку.

“Ми бачимо великий інтерес до соняшникового концентрату за кордоном, але націлені популяризувати “Проглот” і в Україні. Адже він дійсно вигідний для виробника, і не шкодить здоров’ю тварин, а в кінцевому підсумку – і людині, що вживає їх м’ясо в їжу. Наша глобальна мета – розвиток культури здорового харчування в Україні”, – розповів директор заводу “Потоки” Євген Яровий.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button