Новини про м'ясо

Унікальний інструмент контролю за свинофермами створили в США

Нова розробка американських учених дозволяє здійснювати ефективний контроль на свиногосподарствах та миттєво виявляти перші прояви захворювань. Програма, розроблена науковцями з Університету Небраски-Лінкольну (UNL), аналізує дані з камер спостереження на підприємствах.

Спеціальний алгоритм дозволяє виявляти тварин з незвичною поведінкою та змінами у зовнішньому вигляді та надсилає сигнал про небезпеку. Система розрізняє тварин за вушними бирками, утім ідентифікація можлива навіть без них – за фізичними характеристиками тварин.

Хоча програму практично випробовували лише на свиногосподарствах, розробники говорять, що таким чином також можна здійснювати контроль стану тварин і на підприємствах, де вирощують ВРХ, овець, кіз та інших тварин.

Національна рада виробників свинини США виділила науковцям 675 тис. доларів для подальшої розробки та вдосконалення проекту. Учені зазначаю, що для покращення роботи програмного забезпечення потрібно достатньо довго спостерігати за поведінкою та життєвим циклом свиней, так система отримає більше даних і зможе працювати більш ефективно. Для прискорення роботи та удосконалення програми науковці з Університету Небраски-Лінкольну залучать до проекту колег з Канзаського університету.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button