Новини про м'ясо

Ухвалено зміни щодо підтримки тваринництва

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомили, що 20 травня під час засідання уряду було ухвалено зміни до постанови №107 щодо державної підтримки галузі тваринництва. У цілому представникам переробної галузі та власникам тварин планують виділити близько 1 млрд гривень.

“З огляду на актуальний стан тваринництва, ми всі розуміємо, що підтримка цієї галузі є вкрай необхідною. За результатами численних консультацій і зустрічей з профільними аграрними асоціаціями, прийнято рішення, що підтримка буде направлена, зокрема, на стабілізацію поголів’я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їх генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна”, – зазначає Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

У 2020 році надаватиметься за такими напрямками:

 • дотація за бджолосім’ї;
 • часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів;
 • часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів;
 • часткове відшкодування вартості будівництва об’єктів із зберігання та переробки зерна;
 • компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

3 коментарів

 1. “часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів” – це означає, що будуть компенсувати закупівлю сперми та ембріонів з-за кордону. Де тут підтримка вітчизняного виробника?

 2. “У цілому представникам переробної галузі та власникам тварин планують виділити близько 1 млрд гривень” – з якого джерела meat-inform узяв іноформацію про те, що нібито представникам переробної галузі планують виділити гроші? Будьмо уважні!
  Олександр Кривенко
  krivenkokorr@ukr.net

 3. “Генеральний директор Громадської спілки «Центр підвищення ефективності в тваринництві» Микола Бабенко вважає, що існує багато потужних галузей в агробізнесі, які здатні перенести кризу, бо мають достатній запас міцності. Йдеться про рослинництво, масложирову промисловість і птахівництво. Водночас є відносно слабкі наразі галузі, насамперед, свинарство, молочне скотарство та залежні від них м’ясопереробна та молокопереробна. Від цього залежить і все населення країни, яке споживає молоко та м’ясо.

  За оцінками експерта, перевитрати щороку на корми та ветпрепарати у свинарстві та молочному скотарстві складають відповідно 8 і 18 млрд грн, всього – 26 млрд грн. Держпідтримка у розмірі 4,3 млрд на всіх виглядає мізерною проти 26 млрд грн втрат у двох галузях.

  На думку Миколи Бабенка, механізм розподілу держпідтримки у попередні роки проблем не вирішував, а лише дещо їх відтерміновував. А от криза, що наближається, прискорить втрату власного виробництва та переробки молока і м’яса в Україні.

  «Скорочувати витрати та ефективно перерозподіляти кошти під час кризи вкрай необхідно. Ми таке рішення підтримуємо, але за умови точних дій уряду на підтримку стратегічних галузей, які забезпечують продовольчу безпеку країни. Йдеться, зокрема, про запровадження компенсацій відсотків за кредитами для тих, хто вирощує і переробляє аграрну продукцію», – підкреслив експерт.”

  Джерело:
  ОЛЕКСАНДР КРИВЕНКО. Держдопомога аграріям: скасувати не можна залишити
  30 БЕРЕЗНЯ 2020, 15:30
  https://mind.ua/publications/20209316-derzhdopomoga-agrariyam-skasuvati-ne-mozhna-zalishiti

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button