Новини про м'ясо

Учені: в Європі зростає ризик поширення АЧС

Дослідники з Інституту Фрідріха Леффлера в Німеччині зазначають, що припинення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней в країнах Євросоюзу найближчим часом очікувати не варто. Останні дані навіть змусили учених підвищити рівень потенційної загрози поширення АЧС.

Основна увага дослідників була зосереджена на ситуації в Німеччині. В доповіді Інституту Фрідріха Леффлера мова йде про те, що рівень ризику занесення африканської чуми свиней на територію Німеччини природнім шляхом не змінився, оскільки в країні було вжито всі необхідні заходи біобезпеки. Так, наприклад, на кордоні ФРН з Бельгією, де випадки АЧС серед диких кабанів – досить поширене явище, було збудовано паркан, який заважає диким тваринам рухатись у бік Німеччини.

Що ж до ризику занесення вірусу через людський фактор (транспорт, корми, свинина), то такий сценарій розвитку подій, на думку вчених, виглядає більш ймовірним. Побоювання фахівців засновані на ситуації з АЧС в Бельгії та на випадках поширення вірусу на значні відстані від попередніх спалахів, як це було в Польщі чи Чехії.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button