Новини про м'ясо

У Польщі спростили вимоги щодо транспортування свиней

Через стрімке поширення африканської чуми свиней у Польщі, уряд країни минулого року ухвалив рішення про обов’язкове тестування свиней на АЧС за 7 днів до їх транспортування. Утім, з травня це правило можна не виконувати, у разі, якщо виробник відповідає затвердженому переліку вимог біобезпеки.

Генеральна ветеринарна інспекція (GIW) у співпраці з представниками профспілок Polpig та Polsus розробила правила біобезпеки для свинарських господарств з метою отримання дозволу не робити аналізу крові свиней за 7 днів до переміщення тварин із обмежених територій чи з груп ризику. Для отримання такого дозволу оцінюється:

  • стан біобезпеки на фермі та прилеглій території в контексті АЧС;
  • інфраструктура ферми, включаючи поділ ферми на так звані чисті та брудні зони;
  • управління тваринами, людьми, кормами, продуктами тваринництва тощо у господарстві.

Також був розроблений модельний протокол перевірки як невід’ємна частина цих вказівок. Цей документ містить вимоги до рівня біозахисту та нові додаткові правила добровільної імплементації.

Такі норми в Польщі діятимуть до кінця жовтня. У період з листопада по кінець травня відхилення від лабораторних випробувань на переміщення свиней із зони обмеження та зони ризику може бути надано на підставі виконання обов’язкових, основних ветеринарних вимог, що містяться в регламенті Міністерства сільського господарства.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button