Новини про м'ясо

У галузі свинарства почався кризовий період

Цього року ситуація на ринку свинини в Україні, як і у всьому світі, була нестабільною та непрогнозованою. Хоча навесні та в літні місяці вітчизняні свинарі були в кращій ситуації, ніж їх колеги в ЄС та США, оскільки за кордоном багато боєнь закривались через спалахи коронавірусу серед працівників, що спричинило перебої в роботі галузі. Також на ринок мало вплив поширення африканської чуми свиней.

Через позитивну ситуацію протягом трьох перших кварталів в Україні навіть зросло поголів’я свиней. Утім, здорожчання зернових та економічна криза, що вплинула на купівельну спроможність споживачів, призвели до зменшення прибутковості галузі, зазначає Оксана Юрченко, президент Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

“Напередодні зимових свят, коли очікували сезонного покращення ринкової ситуації, традиційний сценарій не реалізувався. Звинувачувати імпорт у цьому не варто… Коронакриза “наздогнала” людей. Збільшилася кількість випадків, люди перенаправили частину витрат з продовольчого кошика на ліки. Далася взнаки економічна криза. Сектор ХоРеКа працював на мінімальній потужності. Істотне здороження вартості комунальних послуг також мало свій негативний наслідок на купівельну спроможність населення. Ціна на живець, відповідно, продемонструвала не висхідну, а негативну динаміку. І це при тому, що собівартість виробництва, порівняно з початком року, зросла в середньому на 30% через стрімке здороження зернових… Ми констатуємо, що почався “кризовий період”, що є закономірним для розвитку галузі, адже вона циклічна. 3,5 роки роботи в комфортних умовах скінчилися, зараз час перевірки на стійкість, який, на жаль, переживуть не всі гравці ринку. Очікуємо, що з потеплінням ситуація почне “вирівнюватися”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button