Новини про м'ясо

У 200 млн гривень оцінюють збитки від АЧС в Україні

Спалах африканської чуми свиней на території України вперше виявили у 2012 році, утім активне поширення вірусу почалося 2014 року. З того часу в країні зафіксовано 518 випадків захворювання, а збитки від поширення АЧС оцінюються в більш ніж 200 млн гривень. Про це свідчать висновки аналізу від видання latifundist.com, розроблені на основі даних Державної служби статистики, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН і галузевих асоціацій.

Найбільше від поширення африканської чуми свиней в Україні постраждали господарства населення: із 518 спалахів хвороби 315 було зафіксовано в особистих селянських господарствах. Ще 116 випадків стосувались захворюваності серед диких кабанів, а 87 – спалахи на промислових підприємством.

Піком захворюваності став 2017 рік, коли було зареєстровано 163 спалахи АЧС. З 2018 року почалася низхідна тенденція. У 2019 році в Україні зафіксували 53 випадки африканської чуми свиней, а за 6 місяців 2020 року виявили ще 9 спалахів хвороби. Востаннє АЧС виявили 4 червня в особистому селянському господарстві на Тернопільщині.

Загалом через АЧС в Україні було знищено більш ніж 300 тис. голів свиней.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button