Новини про м'ясо

Стрес у свиней стає дедалі актуальнішою проблемою промислового свинарства

Сьогодні свинарі у всьому світі дедалі частіше звертають увагу на проблему стресу у свиней. Особливо актуальним це є для тварин м’ясних порід. Стрес, який переживають свині, призводить до пригнічення імунітету та виникнення хвороб, а, як наслідок, додаткових витрат підприємств.

“Після перенесення стресу тварина стає вразливою до інфекційних хвороб, захворювань шлунково-кишкового тракту, виразок, запалень, респіраторних хвороб. Тобто, наслідком стресу є “нашарування” інших патологій. Крім того, зменшуються середньодобові прирости, тварини слабшають, а суттєвий стрес-фактор може призвести до виснаження та падежу, що завдає значних економічних збитків. Більше того, м’ясні породи свиней, які наразі найчастіше вирощують на промислових фермах, дуже вразливі до стресів”, – зазначає незалежний експерт, кандидат ветеринарних наук Віталій Ракитянський.

Існує кілька шляхів боротьби зі стресом тварин на свинофермах: технологічні, зооінженерні та фармакологічні. Наприклад, спеціальний режим годування, вигул, специфічні конструкції ферм, застосування ветеринарних препаратів.

Пан Ракитянський планує провести лекцію щодо методів запобігання стресів у свиней у рамках Міжнародного Дня Свиноферми. Цей захід заплановано на 17 жовтня в селі Глеваха, Київської області.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button