Новини про м'ясо

Скільки українські свиногосподарства витрачають на біобезпеку?

В умовах поширення африканської чуми свиней для свиногосподарств першочерговості набуває питання біозахисту. Великі підприємства інвестують мільйони в захист від АЧС. Крім дезінфекцій, контролю кормів та пропускного режиму на фермах є ще кілька важливих аспектів, які слід врахувати.

На думку директорки ТОВ “Зоотехнологія” Юлії Жельніо, перш за все треба звернути увагу на інформування та навчання персоналу.

“Біобезпека дорога. Максимальний бюджет на заходи біобезпеки — було виділено 2,5 млн грн. Наразі в нас до 2021-го року розроблений план щодо біобезпеки і ми працюємо у цьому напрямку, щороку традиційно закладаємо в бюджеті деяку суму. В першу чергу, кошти направляємо на навчання працівників, на контроль та покращення умов у санпропускнику, щоб у працівників було бажання його пройти”, – говорить пані Жельніо.

Підприємство ФГ “Пан Продукт” у 2019 році вже виділило 3 млн гривень на запровадження заходів біобезпеки. Утім у господарстві залишились “слабкі місця”, говорить директорка Мирослава Чайківська.

“Великий ризик у нас є при завезенні поросят і це питання ми зараз опрацьовуємо. Незабаром мають приїхати фахівці, які нам допоможуть розв’язати цю проблему”, – зазначила пані Чайківська.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button