
Ще 7 випадків АЧС зареєстровано в Україні
Станом на 23 серпня 2019 року в країні було зареєстровано 43 випадки АЧС, 27 з яких було виявлено у домашніх та промислових свиней, 10 – у дикій природі та ще 6 випадків стосувалися інфікованих об’єктів. Такі дані були наведені у повідомленні Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
За словами Першого заступника Голови Держпродспоживслужби Андрія Жука, структура та динаміка поширення цього захворювання суттєво змінилася у порівнянні з попередніми роками. Так, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, кількість випадків АЧС зменшилася на понад 50%. Загалом за останні три роки маємо таку ситуацію щодо АЧС: 2016 – 91 випадок, 2017 – 163, 2018 – 145, 2019 – 43 випадки.
Представник Держпродспоживслужби наголосив, що саме недотримання елементарних вимог біобезпеки суб’єктами господарювання, фермерами та громадянами є основною причиною виникнення спалахів АЧС. «Порушення системи організації біобезпеки та злочинна халатність деяких операторів ринку сприяє рознесенню збудника. Особливо це стосується місць із високою концентрацією сприйнятливого поголів’я – наприклад, великих свинокомплексів», – заявив Андрій Жук.
Нагадаємо, що тиждень тому Держпродспоживслужба повідомляла про 36 зареєстрованих випадків, тобто за тиждень додалося 7 випадків (3 – свійські свині, 1 – дика фауна, 3- інфіковані об’єкти).
Тому що виробники і ветслужба ігнорують науковий супровід проблем