Новини про м'ясо

Поголів’я ВРХ зросло лише у двох областях

Скорочення поголів’я великої рогатої худоби в Україні триває. За даними Державної служби статистики, станом на початок червня в усіх видах господарств нараховувалось 3,74 млн голів ВРХ, це на 3,9% менше, ніж на початку червня 2018 року.

Скорочення поголів’я було більш помітним на промислових господарствах. Там за рік кількість ВРХ зменшилась на 5,2% і зараз становить близько 1,12 млн голів. Лише підприємства Тернопільщини та Житомирщини продемонстрували позитивну тенденцію – там поголів’я худоби зросло. У Тернопільській області з 1 червня 2018 по 1 червня 2019 року кількість ВРХ збільшилась на 3%, а у Житомирській – на 0,2%.

Найбільш помітним скорочення поголів’я великої рогатої худоби було на Херсонщині (-8,9% за рік) та у Кропевницькій області (-8,5%).

Переважна більшість поголів’я ВРХ в Україні – це корови молочних порід. Лише кілька компаній займаються вирощування м’ясних порід великої рогатої худоби, утім забій усіх категорій ВРХ дозволяє Україні експортувати яловичину. Минулого року цього м’яса було продано за кордон на суму 128 млн доларів. Основними покупцями стали Білорусь (43,4%), Казахстан (16,6%), Азербайджан (15,3%). Живої ВРХ було реалізовано на суму 39 млн доларів. Найбільше великої рогатої худоби експортували до Лівану (37,2%), Йордану (20,8%) та Узбекистану (15,3%).

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button