Новини про м'ясо

Поголів’я сільськогосподарських тварин в домогосподарствах продовжує скорочуватись

Поголів’я великої рогатої худоби в Україні продовжує скорочуватись. Згідно даних Держстату, станом на 1 грудня 2018 року в країні налічувалося 3,65 млн. голів ВРХ, що на 4% менше, ніж у минулому році. Причому більший спад спостерігався в господарствах населення – 4,6% проти 2,7% в сільськогосподарських підприємствах. Частка домогосподарств у загальному поголів’ї, однак, змінилася не дуже помітно, залишившись на рівні 69%, відмічають аналітики Meat-Inform.

Кількість свиней також зменшилася. На початок грудня вона становила 6,31 млн. голів і була на 3,2% меншою ніж торік. В цьому сегменті також найбільшого скорочення зазнало поголів’я в господарствах населення – мінус 8,2%. А ось підприємствам, незважаючи на АЧС, вдалося переломити тенденцію спаду й вийти на плюс 1,5% до показника минулого року. Частка домогосподарств у загальному поголів’ї свиней в країні зменшилася, таким чином, до 46%, хоча п’ять років тому вона була більше 50%.

Вівці та кози підтримали загальну тенденцію скорочення. Їх кількість на 1 грудня впала на 3,6% – до 1,4 млн. голів. В професійному сегменті вдалося зберегти поголів’я на рівні минулого року, але 87% цих тварин утримуються в господарствах населення, де спад продовжувався.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button