Новини про м'ясо

Перший у новому році випадок АЧС у господарстві зареєстрували в Польщі

Минулого тижня на невеликій свинофермі у польському Вармінсько-Мазурському воєводстві виявили перший у новому році спалах африканської чуми свиней серед свійських тварин.

Наявність АЧС була лабораторно підтверджена. Вірус виявили на фермі, що налічує 67 голів свиней. Господарство розташоване в комуні Долдап, в зоні, що визнана небезпечною і перебуває під епізоотичним наглядом.

Минулого року в господарствах населення та на підприємствах Польщі було виявлено 109 спалахів африканської чуми свиней. Серед диких кабанів вірус поширювався значно активніше, тому влада країни вирішила почати масовий відстріл тварин. На захист популяції диких кабанів виступили учені-зоологи, які наголошували на тому, що АЧС значно частіше поширюється через недотримання заходів біобезпеки. Утім, Єврокомісія схвалила рішення польського уряду.

Варто зазначити, що через поширення АЧС у Польщу можуть надійти мільярдні інвестиції. Іноземні інвестори хочуть вкласти кілька десятків мільярдів злотих у бізнес, що спеціалізується на переробці та утилізації свиней. Утім, в Міністерстві сільського господарства Польщі не в захваті від такої ідеї – там вважають, що масова розбудова таких підприємств може спричинити падіння цін на свинину. Відомство заявило, що буде фінансово допомагати місцевому бізнесу у процесі створення переробних та утилізаційних цехів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button