Новини про м'ясо

Новий спалах пташиного грипу в Україні

Спалах пташиного грипу в Україні виявили на початку цього року на Вінниччині. Тоді галузь птахівництва суттєво постраждала – на кілька місяців була введена заборона на експорт української курятини до ЄС та низки інших країн. Минулого тижня ще один спалах пташиного грипу зафіксували в Миколаївській області. Цей випадок може також створити проблеми для експортерів продукції птахівництва.

Спалах вірусу виявили у особистому селянському господарстві. Вважається, що свійська птиця заразилась від диких перелітних птахів.

“Згідно результатів дослідження Одеської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби із патматеріалу, відібраного від 6 трупів птиці, що належала громадянці із с. Кандибине, Новоодеського району виявлено РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5. З метою координації дій з локалізації і ліквідації спалаху грипу птиці 04.12.2020 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоодеській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, який включає в т.ч зонування, стемпінг-аут, дезінфекцію. В осередку захворювання (с.Кандибине) вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника захворювання, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці”, – повідомляє ГУ Держпродспоживслужби на Миколаївщині.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button