Історії про м'ясоНовини про м'ясо

Найбільша в Європі овеча ферма розташована в Україні

Музеї, ресторани, найбільша в Європі овеча ферма, унікальні страви з баранини та погреби, наповнені бочками з різними сортами вина, найбільша колекція комуністичних пам’ятників – усе це багатства молдовського етно-села Фрумошика-Нова на півдні України (Одеська область).

Багатонаціональне село зникло з мапи ще в радянські часи – на його місці створили танковий полігон. Утім, близько 10 років тому його вирішила відновити родина Олександра Паларієва. Вони орендували у Фрумошиці-Новій частину земель та побудували тут не лише велике успішне господарство, а й цікаву туристичну локацію.

“Фрумошика” в перекладі з румунської мови означає “красуня”. У селі відбудовано українські, молдовські, гагаузькі хати та будинки німецьких колоністів, євреїв, болгар. А ще на в’їзді до Фрумошики-Нової є цікава архітектурна композиція – кам’яні вівці та гранітний вівчар. Статуя вівчаря в селі на Одещині є найвищою в світі (18 метрів), цей рекорд навіть занесено до Криги Гіннеса.

Що ж до овечої ферми, то вона налічує 5 тис. голів каракульської породи. Цінними є як молоко та хутро, так і м’ясо цих овець – воно характеризується низьким вмістом жиру.

Баранину з ферми як продають, так і готують в ресторанах Фрумошики за особливими рецептами, які претендують на отримання захищеного географічного зазначення. Також тут пригощають бринзою та винами власного виробництва.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button