Новини про м'ясо

На третину скоротиться кількість свиней у господарствах населення

За прогнозами Асоціації “Свинарі України” (АСУ) , за 5 років поголів’я свиней у господарствах населення скоротиться на 35%. до 1,7 млн голів. Сьогодні у присадибних господарствах селян зосереджено близько 40% поголів’я свиней, утім найближчим часом ситуація може змінитись.

Під час ХІ Міжнародного конгресу “Прибуткове свинарство” президент Асоціації “Свинарі України” Оксана Юрченко зазначила: “Упродовж останніх 5 років кількість свиней у домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Так, у 2015 році свинопоголів’я у присадибному секторі налічувало 3,6 млн голів, цьогоріч воно дорівнює 2,6 млн. Якщо така тенденція збережеться — до 2025 року в особистих господарствах громадян кількість свиней зменшиться до 1,7 млн голів”.

Причинами скорочення поголів’я є недотримання норм біобезпеки, поширення африканської чуми свиней, відсутність ідентифікації тварин у особистих селянських господарствах.

У АСУ зазначають, що з 2025 року умови на ринку свинини стануть більш безпечними, оскільки набуде чинності положення закону “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, згідно з яким, продавати свинину можна буде лише у тому випадку, якщо тварин забили на сертифікованих підприємствах.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button