Новини про м'ясо

Можливість застрахуватися від АЧС мають лише 3% господарств

З огляду на те, що вірус африканської чуми свиней в Україні вперше виявили ще у 2012 році, розмови про можливість страхування від цього захворювання ведуться давно. У той час, як особистим селянським господарствам держава компенсує втрати від АЧС, постраждалі підприємства самі дають собі раду зі збитками. Сьогодні лише одне велике господарство в країні має страхування на випадок зараження тварин небезпечним вірусом.

Така ситуація в Україні склалась через те, що лише 3% господарств відповідають критеріям, враховуючи які можна отримати відповідне страхування, повідомляють в Асоціації “Свинарі України”. Існує кілька вимог до підприємств:

  • Упродовж останніх 6 місяців не повинно потрапляти в радіус мінімум 100 км навколо спалаху АЧС (не важливо, чи це випадок у присадибному господарстві, чи у дикій фауні, чи інфікований об’єкт – наприклад, смітник, на якому знайдено труп свині).
  • Відповідати високому рівню біобезпеки.

Є фактори, які не залежать від господарств. Так, лише 39% ферм розташовані за 100 кілометрів від спалахів АЧС. Утім, зараз розглядається можливість державних компенсацій для промислових підприємств.

“За ініціативи Асоціації “Свинарі України” спільно з Мінагрополітики та Держпродспоживслужбою триває робота над розробкою механізмів відшкодування вартості поголів’я для промислових господарств у разі ураження АЧС”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button