Новини про м'ясо

Лише 3% промислових свиногосподарств отримали компенсації внаслідок АЧС

Африканська чума свиней Україні поширюється вже протягом восьми років. За цей час було зареєстровано 529 спалахів небезпечного захворювання. Від вірусу загинуло або було утилізовано понад 310 тис. свійських свиней. І хоча більшість особистих селянських господарств змогли компенсувати втрати шляхом отримання виплат з держбюджету, серед промислових господарств компенсацію отримало лише 3,1%, повідомляє видання PIGUA.INFO.

З 2012 року в селянських господарствах України від АЧС загинуло близько 20,2 тис. свиней. Збитки від цих втрат оцінюються в 27 млн гривень, і 90% власників присадибних господарств вже отримали компенсацію.

У той же час на промислових підприємствах було знищено 290,6 тис. голів свиней. Ці втрати оцінюються в 225,5 млн гривень. Утім, лише 3,1% від цієї суми (7 млн гривень) було компенсовано з держбюджету.

Цього року в країні повідомили про 20 спалахів африканської чуми свиней. Зокрема, 2 спалахи сталися на промислових підприємствах, а 14 – в особистих селянських господарствах. Решту випадків АЧС було зафіксовано серед диких свиней.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button