Історії про м'ясоНовини про м'ясоСтатті

Концентрат «Проглот» прискорює відгодівлю свиней та економить кошти фермерів – дослідження

На початку року на ринку з’явився новий продукт для тваринництва – високопротеїновий соняшниковий концентрат «Проглот». Новинку в індустрії кормів розробив український завод «Потоки» спільно з вченими.

Винахід відрізняє унікальний хімічний склад, який дозволяє сільськогосподарським тваринам швидше набирати масу. До його властивостей належить низький вміст клітковини (10%) і високий вміст білка (до 48%) При цьому 90,6% вмісту білка знаходиться в «живому», не згорнутому вигляді. Концентрат не містить ГМО, нешкідливий для здоров’я тварин і як підсумок – для здоров’я людини, яке споживає їх м’ясо в їжу.

Перед випуском «Проглота» на ринок, завод «Потоки» провів масу тестів і досліджень. Зокрема, власний експеримент з вирощування птиці. Результати показали, що група курей, якій замінили соєвий шрот «Проглотом» на 50%, показала приріст до 4% в живій вазі. У курей, яких підгодовували 100% високопротеїновим концентратом, зафіксували приріст від 7 до 8%.

Наступним етапом досліджень концентрату «Проглот» стала експериментальна відгодівля свиней. Це випробування провела Національна академія аграрних наук України Інституту тваринництва.

Дослідження проводилися на базі фермерського господарства в Харківській області. Для експерименту було відібрано 185 голів свиней, які були поділені на кілька груп. Одна з груп була контрольною, другій групі 7% сої в раціоні замінили на соняшниковий концентрат «Проглот», в третій – заміна сої на концентрат склала 14%.

Результати досліджень показали, що період вирощування свиней до маси 100 кг можна скоротити:

  • на 1,75 дня – при заміні соєвих продуктів «Проглотом» на рівні 7%;
  • на 2,41 дня – при заміні соєвих продуктів «Проглотом» на рівні 14%.

Випробування також показали, що застосування концентрату «Проглот» дозволяють скоротити витрати корму:

  • при введенні «Проглоту» на рівні 7% економія досягає 0,04 кормових одиниць на 1 кг приросту;
  • при введенні «Проглоту» в раціон на рівні 14%, економія досягає 0,08 кормових одиниць на 1 кг приросту.

Дослідники відзначають: при частковій або повній заміні соєвих продуктів в складі раціонів на протеїновий соняшниковий концентрат «Проглот» спостерігається зменшення витрат на кормові компоненти, що знижує собівартість відгодівлі свиней.

Завод «Потоки» на цьому не зупиняє процес дослідження та вивчення концентрату «Проглот». Незабаром продукт отримає результати досліджень, а також рецептури від голландського інституту Schothorst Feed Research. А також дослідження «Проглоту» від тайського дослідного центру Bangkok Animal Research Center, який розробить рецептури для вигодовування свиней, і від норвезької компанії Nofima – для риб.

Зараз українським винаходом зацікавилися великі виробники комбікормів в Білорусі, Туреччини та Польщі, куди вже були зроблені великі відвантаження «Проглоту». Також високопротеїновий соняшниковий концентрат продовжує завойовувати український ринок. Топ-менеджмент заводу «Потоки» зазначає: глобальна мета виробництва – розвиток в країні тваринництва, а також культури здорового харчування.

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button