Новини про м'ясо

Експерт: поголів’я свиней скорочується не через АЧС

Микола Бабенко, генеральний директор ТОВ “Центр підвищення ефективності в тваринництві”, зазначив: щорічно поголів’я свиней в Україні скорочується на близько 500 тис. голів. Головною причиною низхідного руху, на думку експерта, є не хвороби, такі як африканська чума свиней та ін., а економічна складова – вітчизняним фермерам не вигідно займатися свинарством.

“Скорочення відбувається саме через економічну проблему – збитки фермерів, а не через ветеринарну – африканську чуму свиней (АЧС). Хоча про неї, як і про першу, замовчують, намагаючись не помічати справжні причини поширення цього захворювання в Україні. Промислові виробники свинини не захищені державою. За сім років регулярної реєстрації хвороби в Україні, господарствам з бюджету компенсовано за знищених свиней менше 1% від їх вартості”, – цитує пана Бабенка видання УНН.

Нещодавно у своєму блозі експерт розповів як знизити собівартість виробництва свинини. За його підрахунками, щороку виробники в Україні могли б економити до 8 млрд гривень. Пан Бабенко вказує на те, що зараз собівартість продукування свинини подекуди досягає 40 гривень за кілограм, утім її можна зменшити до 25 гривень за рахунок зниження витрат на корми і ветеринарні препарати.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button