Новини про м'ясо

Для збереження унікальних українських порід гусей потрібна держпідтримка

В Україні діє єдине племінне підприємство, що займається селекцією гусей – це завод “Роздольне” на Харківщині. Там розводять гусей двох унікальних вітчизняних порід – велика сіра та велика біла. Утім справи підприємства йдуть не надто добре. Представники “Роздольного” зазначають, що без державної підтримки селекція гусей в Україні може припинитися, повідомляє AgroTimes.

З 5,5 тис. птахів, що нині вирощують у “Роздольному”, лише 600 складають племінне стадо.

“До 2006 року, коли працювала загальнодержавна програма селекції у тваринництві, що фінансувалася з державного бюджету, “Роздольне” отримувало відшкодування витрат, понесених на збереження генофондних стад гусей великої сірої та великої білої порід і на вирощування племінного конвенційного ремонтного молодняку для власної племінної бази. Оскільки господарство вже не отримує підтримки, то реалізує в основному не племінні, а інкубаційні яйця інкубаторним станціям Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Чернігівської, Черкаської й Харківської областей. Крім того, комплектує стада в деяких господарствах”, – розповідає головний зоотехнік-селекціонер підприємства Катерина Кисла.

Через зниження попиту та високі витрати рентабельність “Роздольного” знижується, тому представники підприємства вважають доцільним оновлення державної програми селекції у тваринництві.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button