Новини про м'ясо

Чим варто годувати свиней під час спеки?

Професор Федерального університету Мінас-Жерайс (Бразилія) Бруно Сілва, що спеціалізується на харчуванні свиней та адаптації до навколишнього середовища, зазначає, що ефективність свинарства знижується щоразу, коли температури навколишнього середовища створюють умови, що вищі або нижчі конкретних порогових значень.

“Корми для тварин мають містити поживні речовини, які спрямовані на підтримку збереження природної або постійної температури організму”, – зазначає учений.

Новини партнерів

Свині дуже сприйнятливі до теплового стресу, оскільки у них дуже неефективний процес терморегуляції. Сучасні свині мають високий відсоток м’яса; отже, і їх метаболізм виробляє більше тепла”, – говорить професор Сільва.

Тепловий стрес викликає кілька змін. Не тільки з фізіологічної чи поведінкової точки зору, але і з метаболічної точки зору. Бо врешті-решт тварина має вижити; свині повинні адаптувати свій метаболізм до нового виклику.

Професор Сільва сказав, що одним із найефективніших заходів щодо зменшення перегріву свиней є скорочення споживання корму. Розщеплення білків, за словами професора, генерує більше тепла, ніж вуглеводи та жири. Тому це слід враховувати, підбираючи раціон для тварин під час спеки. Також варто збільшити кількість води.

Професор Сільва також порадив застосовувати для свиноматок режим нічного харчування, незалежно від сезону. Під час спеки в раціоні свиноматок варто зменшувати ​​кількість сирого протеїну. Також учений рекомендує застоовувати кормові добавки. Бетаїн має здатність захищати свиноматок від високих температурних навантажень, а живі дріжджі (Saccharomyces cerevisiae var. Boulardii) покращують процес травлення свиней.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button