Новини про м'ясо

Чому близько половини дотацій на підтримку тваринництва не були використані?

Минулого року в Україні на підтримку галузі тваринництва було виділено 3,5 млрд гривень. Утім, навіть половину суми не було використано, тому цього року розмір дотацій скоротили до 1 млрд гривень. Це сталось через те, що великий відсоток фермерів та аграрних підприємств не змогли подолати бюрократичні труднощі, а іноді процес і час, використаний на підготовку документів, міг коштувати господарству стільки ж, скільки можлива субсидія від держави, вважає голова наглядової ради агрохолдингу Ristone Holdings Вадим Нестеренко.

“Раніше існував зрозумілий і прозорий механізм державної підтримки галузі через спеціальний режим сплати ПДВ. У цьому випадку все було зрозуміло – якщо ти вкладаєш прибуток в розвиток господарства, то пропорційно вкладенням звільнений від сплати цього податку. Гроші безпосередньо йдуть на розвиток і підтримку галузі. Що стосується нинішнього механізму доступу до держдопомоги на розвиток м’ясної та молочної промисловості, то оскільки мова йде про бюджетні гроші, алгоритм їх отримання обкладений величезною кількістю різних бюрократичних вимог. Через це мало кому вдається пройти всю бюрократичну процедуру і отримати цю допомогу”, – зазначив пан Нестеренко в інтерв’ю для Latifundist.com.

Утім навіть незначну суму дотацій голова наглядової ради агрохолдингу Ristone Holdings вважає необхідною для підтримкигалузі

“Будь-які гроші, виділені державою на розвиток АПК (великі чи маленькі суми), це в будь-якому випадку добре. Хоча, звичайно, мільярд від уряду – ця сума майже непомітна, якщо говорити про потреби всієї галузі. Ми живемо і працюємо в умовах, коли всі розвинені цивілізовані країни на державному рівні дотують своїх агровиробників. А у нас сформована сьогодні така модель АПК, яка орієнтована виключно на експорт сировини, і в неї не вписується м’ясна чи молочная галузь, яка працює на внутрішній ринок, має свої проблеми з ціноутворенням і вимагає довгострокових інвестицій”, – говорить Вадим Нестеренко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button