Новини про м'ясо

Через воєнний стан збільшиться загроза поширення АЧС

Воєнний стан, який зараз діє в десяти областях України, вносить певні корективи у діяльність мисливських господарств та мисливців. Так, у  цих регіонах заборонено полювати. Під забороною, між іншим, і відстріл диких кабанів. Це, на думку ветеринарного експерта Дмитра Новаковського, призведе до збільшення ризику поширення африканської чуми свиней, оскільки дикі кабани часто є носіями вірусу.

У коментарі для УНН пан Новаковський також зазначив, що варто модернізувати методику профілактичних заході щодо запобігання поширенню АЧС. “Ми користуємось нормативними документами ще 60-80 років, де написано, що довгий період карантинування потрібен і таке інше. Нові європейські дані говорять про те, що цей вірус нестійкий у навколишньому середовищі. Що достатньо до тижня, аби вірус був знешкоджений. Але він добре зберігається у біологічному матеріалі. Тобто, якщо лишатимуться трупи кабанів, які будуть розноситися бродячими собаками, іншими тваринами – це може спровокувати підвищення ризику зараження свійських і сільськогосподарських тварин”, – говорить експерт.

Дмитро Новаковський також вважає, що запобігти поширенню африканської чуми свиней має підвищення біобезпеки, особливо в господарствах населення та на невеликих фермах. Слова експерта підтверджують прогнози аналітиків Асоціації «Свинарі України», які зазначають, що у 2019 році АЧС більше загрожує господарствам населення, ніж великим підприємствам.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button