Новини про м'ясо

Через АЧС на Одещині закрили 100 свиноферм

Одеська область – серед регіонів, які найбільше постраждали від поширення африканської чуми свиней в Україні. Через вірус свою діяльність довелося згорнути близько 100 свинофермам. Здебільшого це були невеликі підприємства, утім збитки, нанесені АЧС в регіоні, значні.

“Згідно з офіційними даними, станом на початок серпня на Одещині ліквідували 58 спалахів хвороби. Очільники Держпродспоживслужби зазначили, що впродовж періоду поширення вірусу територією області на заходи боротьби з “африканкою” виділили 5 млн гривень з обласного бюджету. Крім того, через спалахи хвороби та високу загрозу розповсюдження вірусу близько 100 невеликих промислових свиногосподарств припинило свою діяльність”, – повідомляє Асоціація “Свинарі України”.

Ветеринарні фахівці регіону вказують на те, що слабкими місцями для забезпечення біобезпеки на Одещині залишаються поширення АЧС серед диких кабанів (до області також мігрують дикі тварини з сусідніх Молдови та Румунії) та невідпрацьований механізм вилучення тварин під час ліквідації спалахів.

Для покращення методів боротьби з вірусом в Одеській області цього року провели ряд заходів, зокрема, тренінг для ветеринарів та фахівців Держпродспоживслужби в рамках проекту “Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button