Новини про м'ясо

Через АЧС на Одещині закрили 100 свиноферм

Одеська область – серед регіонів, які найбільше постраждали від поширення африканської чуми свиней в Україні. Через вірус свою діяльність довелося згорнути близько 100 свинофермам. Здебільшого це були невеликі підприємства, утім збитки, нанесені АЧС в регіоні, значні.

“Згідно з офіційними даними, станом на початок серпня на Одещині ліквідували 58 спалахів хвороби. Очільники Держпродспоживслужби зазначили, що впродовж періоду поширення вірусу територією області на заходи боротьби з “африканкою” виділили 5 млн гривень з обласного бюджету. Крім того, через спалахи хвороби та високу загрозу розповсюдження вірусу близько 100 невеликих промислових свиногосподарств припинило свою діяльність”, – повідомляє Асоціація “Свинарі України”.

Новини партнерів

Ветеринарні фахівці регіону вказують на те, що слабкими місцями для забезпечення біобезпеки на Одещині залишаються поширення АЧС серед диких кабанів (до області також мігрують дикі тварини з сусідніх Молдови та Румунії) та невідпрацьований механізм вилучення тварин під час ліквідації спалахів.

Для покращення методів боротьби з вірусом в Одеській області цього року провели ряд заходів, зокрема, тренінг для ветеринарів та фахівців Держпродспоживслужби в рамках проекту “Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button