Новини про м'ясо

АТУ: проблема утилізації відходів свинарства стоїть вкрай гостро

Минулого тижня на Черкащині пройшов круглий стіл “Ефективне відтворення у свинарстві”, організований Асоціацією тваринників України (АТУ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Учасники заходу обговорили актуальні проблеми галузі, зокрема, поширення африканської чуми свиней, експорт, компенсації та пільгове оподаткування, а також питання утилізації хворих тварин та відходів свинарства.

“В Україні відсутня достатня кількість централізованих підприємств з утилізації відходів тваринного походження, – відзначила голова АТУ. – Більшість з утилізаційних підприємств, які офіційно числяться, не працюють чи перебувають в аварійному стані. Інша проблема – від господарств такі підприємства часто дуже віддалені територіально.

Належне фінансувалася та підтримка держави утилізаційних підприємств відсутня. Держава не підтримує будівництво нових чи реконструкцію діючих утилізаційних підприємств протягом багатьох років. На багатьох підприємствах настільки застаріло обладнання, що відходи просто накопичуються на території підприємств, що загрожує екологічною катастрофою. Часто це негативно відзначається на репутації свинарських господарств.Тож у державному бюджеті на 2020 рік має бути передбачена підтримка утилізаційних підприємств”, – вважає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Через віддаленість та завантаженість утилізаційних підприємств, свинарі часто орендують мобільні крематорії, що потребує додаткових витрат. А недобросовісні господарства утилізують відходи та хворих тварин не за правилами, іноді рештки свиней просто вивозять в ліс чи поле.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button