Новини про м'ясо

75% свиней в Україні утримуються у великих промислових господарствах

На початку поточного року в Україні нараховувалось близько 1550 промислових свиногосподарств. Це на 178 (10,3%) менше, ніж функціювало на початку 2019 року, повідомляє Асоціація “Свинарі України” (АСУ) з посиланням на дані Державної служби статистики. У цілому промислові господарства утримують 3,3 млн голів свиней. Близько 75% усього поголів’я зосереджені у найбільших підприємствах.

У той час, як невеликі підприємства часто перебувають у кризовому стані або й припиняють діяльність, деяким великим виробникам вдається нарощувати поголів’я. Так, з початку року до травня промислове поголів’я свиней збільшилось на 61,2 тис. (+1,9%).

“Найвразливішою категорією операторів галузі залишаються підприємства з загальним поголів’ям менше 500 свиней. За останні два роки зменшилась не тільки кількість таких свиногосподарств, а й питома вага таких виробників на ринку: якщо на початку 2018-го вони утримували 5% промислового поголів’я свиней, то на початку цього року цей показник склав 3%. При цьому, “стрижнем” промислового виробництва свинини залишаються оператори, що утримують від 5 тис. свиней, в яких сконцентровано майже 75% індустріального поголів’я таких тварин. Приємно відзначити, що число свиногосподарств у цій “ваговій категорії” за рік збільшилося на 7 підприємств: так, половина підприємств, які цьогоріч вибули з групи 1-5 тис. свиней, наростили поголів’я та приєдналися до когорти потужніших виробників”,— зазначає Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button