Новини про м'ясо

3 кримінальні провадження відкрили через падіж птиці на Полтавщині

На початку травня на “Кременчуцькій птахофабриці” на Полтавщині загинуло близько 600 тис. курей. Попри те, що ситуація набула розголосу та минуло вже два тижня після масового падежу птиці, підприємство досі не утилізувало загиблих курей. Неналежне захоронення, яке планувало керівництво птахофабрики на орендованих землях, порушує екологічне законодавство, зазначають в Полтавській ОДА. Щодо розслідування інциденту, то вже відкрито 3 кримінальні провадження.

“Ми розуміємо, що птахофабрика зазнала істотних втрат. Але маємо розуміти, що ця надзвичайна ситуація місцевого рівня має бути ліквідована. Керівництво птахофабрики обіцяло найближчим часом укласти договори на утилізацію біомаси. Але поки що нічого не відбувається, крім бонітування птиці. Загиблі птахи на Кременчуцькій фабриці мають бути утилізовані. Можливо підприємство розраховує, що захоронення буде законсервовано на декілька років? То цього не буде”, – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов під час робочої поїздки до Кременчуцького району.

Стосовно планів підприємства щодо утилізації сотень тисяч птахів директор ТДВ “Кременчуцька птахофабрика” Валерій Вакух повідомив: “Найближчим часом буде складено відповідні графіки. Фабрика ще нічого не утилізувала, так як немає спеціалізованого транспорту. Для тимчасових захоронень ми використовуємо плівку, придатність якої 100 років. Вона унеможливлює потрапляння в воду та ґрунт шкідливих речовин. На даний момент це безпечно”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button