Новини про м'ясо

Знизити податки для свиногосподарств закликає Асоціація тваринників України

Після того, як в Україні почала поширюватись африканська чума свиней, в галузі свинарства виникла податкова колізія: господарства повинні платити ПДВ на свиней, яких було утилізовано через АЧС. У Асоціації тваринників України (АТУ) називають цю ситуацію неприйнятною, оскільки підприємства, що зазнали збитків не тільки не отримують компенсацій, а й змушені додатково платити.

Цього тижня голова галузевої асоціації Ірина Паламар звернулася до президента, прем’єр-міністра та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з закликом щодо перегляду положень податкового кодексу та підтримки свиногосподарств.

“Починаючи з 2012 року, є серйозна проблема із Африканською чумою свиней (АЧС), яка системно призводить до скорочення поголів’я свиней та зменшення кількості господарств. Будь-які цільові програми державної підтримки безпосередньо господарств галузі свинарства в Україні за ці роки так і не було запроваджено. У випадку виникнення спалаху АЧС на господарстві згідно з вимогами законодавства, поголів’я свиней підлягає знищенню, через що господарство автоматично несе колосальні збитки від діяльності. Однак, незважаючи на те, що свинарські господарства, які постраждали від АЧС, опиняються на межі закриття, органи Державної податкової служби додатково покладають на них зобов’язання зі сплати ПДВ на знищене через АЧС товарне поголів’я свиней. При цьому товарне поголів’я свиней на господарстві складає, як правило, 95 % від усього”, – йдеться в листі АТУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button