Новини про м'ясо

Зміниться система звітування господарств про наявність та рух поголів’я свиней

Агентство ідентифікації та реєстрації тварин співпрацює з профільними асоціаціями тваринників задля вдосконалення процедури і форм звітності. Асоціація “Свинарі України” подала до агентства рекомендації, запропоновані господарствами-учасниками організації.

Зокрема в АСУ вважають, що до Звіту про наявність та рух поголів’я потрібно внести такі зміни:

“В основу обліку покласти технологічно-вікові групи свиней (свиноматки, ремонтний молодняк тощо), оскільки всі програмні забезпечення, якими користуються виробники, прив’язані саме до такого поділу тварин. Якщо господарство не має статусу суб’єкта племінної справи і утримує чистопорідних свиноматок виключно з метою продукування ремонтного молодняка (не більше 10% від маточного стада), у програмах обліку поголів’я цих свиноматок не диференціювати і вносити їх до групи “Свиноматки”.

Відповідно до Порядку ідентифікації та реєстрації свиней, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2017 року, господарства мають надавати Звіт про наявність та рух поголів’я свиней щомісяця. На думку представників Асоціації “Свинарі України”, запропоновані ними зміни спростять процедуру звітування і дозволять зробити її такою, що буде “відповідати сучасним підходам до обліку свиней”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button