Новини про м'ясо

Закон про органічне виробництво набуде чинності у серпні

У Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів нагадали, що Закон України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” набуде чинності вже 2 серпня. Таким чином в Україні почне діяти регульований ринок органічної продукції. Нові законодавчі норми враховують європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору.

Нагляд за новим сегментом ринку буде здійснювати Держпродспоживслужба.

Нова норма, зокрема передбачає обов’язкову сертифікацію продукції. “Сертифікація органічного виробництва та/або обігу органічної продукції проводиться з щорічною обов’язковою виїзною перевіркою органом сертифікації з метою встановлення відповідності процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва… Особа, яка має намір перейти на органічне виробництво або здійснювати обіг органічної продукції, може обрати будь-який акредитований орган та укласти з ним договір на проведення сертифікації. У разі необхідності сертифікації органічного виробництва за нормами та стандартами, визнаними в іноземних державах або міжнародних організаціях, особа має право додатково укласти договір з органом іноземної сертифікації. Строк дії сертифіката становить 15 місяців з дати його видачі”, – йдеться в законі.

Для недобросовісних виробників, які продаватимуть під виглядом органічної несертифіковану продукцію або порушуватимуть вимоги до маркування продуктів, законом передбачене покарання у вигляді штрафу.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button