Новини про м'ясо

Важливі зміни в регулюванні тваринництва: чого чекати у 2019?

Крім змін до законодавства, що регулює діяльність у сфері ветеринарної медицини, у 2019 році тваринників України чекає ще кілька важливих трансформацій у системі регулювання. Асоціація “Свинарі України” назвала топ-3 зміни 2019 року, які сприятимуть покращенню ситуації в галузі свинарства.

Цього року набудуть законної сили зміни до Наказу Мінагрополітики №71 “Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду”. Зокрема, тепер нема потреби в тому, щоб державні інспектори були присутні при відборі кожної партії імпортованих тварин. Також стає необов’язковою перевірка 100% тварин з партій, які ввозять з-за кордону. Крім цього дозволяється ввозити генетичний біоматеріал не лише в замороженому вигляді.

У 2019 році почнуть діяти ще дві норми, які мають на меті зупинити поширення небезпечних захворювань серед тварин, зокрема, африканської чуми свиней. Документи, що затверджують такі нововведення – це нова “Інструкція щодо профілактики та боротьби з АЧС” та “Методичні рекомендації щодо відбору та профілактичного карантинування тварин при переміщенні”. У АСУ зазначають, що останній документ “Забезпечить уніфіковані вимоги до карантинування поголів’я, які нині різняться у регіонах країни (обертається різною кількістю аналізів, залученням/незалученням фахівців ветслужби тощо)” та буде корисним “для тих, хто продає товарних поросят, оскільки цих тварин не потрібно буде досліджувати на певні хвороби — достатньо регулярних моніторингів здоров’я маточного стада”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button