Новини про м'ясо

Україну офіційно визнали вільною від ящуру

Уже протягом 27 років тваринництво України не стикається з таким захворюванням тварин як ящур. Утім цей статус періодично перевіряється Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (МЕБ) і наша країна вчергове підтвердила його на міжнародному регіональному семінарі МЕБ щодо визначення статусу країни щодо чуми дрібних жуйних та ящуру, який проходить цього тижня в Казахстані.

“За результатами цього семінару будуть підготовлені відповідні документи для того, аби в травні в рамках 87-ї Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ офіційно підтвердили статуси країн-членів МЕБ.

Україна з 1992 року має офіційно визнаний статус МЕБ країни, вільної від ящуру без вакцинації, що є найвищим статусом МЕБ щодо цієї хвороби як на національному рівні, так і у питаннях здійснення міжнародної торгівлі. Зараз на міжнародному регіональному семінарі МЕБ цей статус України вчергове підтверджено на робочому рівні, а під час Генеральної асамблеї Делегатів МЕБ він буде озвучений офіційно.

Зазначимо також, що Україна є історично вільною і від чуми дрібних жуйних – ця хвороба не реєструється на території нашої держави”, – повідомили у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На семінарі в Казахстані Україну представляли заступник голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко та начальник управління здоров’я та благополуччя тварин Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Сонько. У ході заходу, зокрема, було обговорено питання отримання та підтвердження офіційних статусів МЕБ, практичні аспекти підготовки досьє країн щодо зазначених хвороб та процедури їх оцінки.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button