Новини про м'ясо

Ухвалено Наказ щодо компартменталізації: що це означає для свинарів?

Виробники свинини зможуть без проблем експортувати м’ясо, навіть незважаючи на поширення АЧС в Україні, оскільки ухвалено Наказ щодо компартменталізації. Держпродспоживслужба, Мінагрополітики, Асоціація “Свинарі України” (АСУ), ФАО та ЄБРР працювали над розробкою документу 3 роки.

Відповідно до наказу, підприємства, які виявлять бажання підтвердити рівень біобезпеки і отримати відповідний документ, вже зараз можуть звернутися до Держпродспоживслужби. Перевірка господарств проходить в кілька етапів.

“В умовах АЧС компартменталізація — єдиний механізм доступу вітчизняної свинини до зовнішніх ринків і гарантія недоторканності господарства при ліквідаційних щодо АЧС заходах — у зоні захисту. Будь-яке господарство, яке бажає отримати статус компартменту, може пройти самооцінку (опитувальник у Додатку до Наказу) і, якщо набрано необхідну суму балів, — подати заявку на перевірку компетентним органом. У разі позитивного рішення перевірки — отримати статус”, – зазначають у Асоціації “Свинарі України”.

Утім, щоб механізм почав діяти на законному рівні, має надійти запит від першого підприємства. В АСУ заявили, що кілька членів асоціації планують отримати статус компартменту і вже готуютьсядо пройти процедуру перевірки.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button