Новини про м'ясо

У США свиней навчили грати у відеоігри

Нещодавнє дослідження, проведене в США ученими з Університету Пердью та Проекту порівняльного пізнання, продемонструвало, що свині здатні усвідомлено виконувати легкі завдання. Зокрема, тварини здатні грати у відеоігри.

У дослідженні брали участь 2 мікросвині Панепінто та 2 йоркширські свині, які отримали завдання з відеоігор. Свиней навчали маніпулювати джойстиком, який контролював рух курсору, що відображається на моніторі комп’ютера. Тварин утримували в закритому приміщенні на кампусі університету штату Пенсільванія.

Експериментальний апарат складався з персонального комп’ютера IBM 386 із 33-сантиметровим кольоровим монітором, із модифікованим 11-см аналоговим валом джойстика та автоматичним дозатором гранул. Було виявлено, що всі свині є далекозорими, тож, щоб задовольнити зорові обмеження, монітор комп’ютера розташовувався приблизно за 45 см від очей. Свиней навчили розуміти команди “джойстик” та “стежити за екраном”.

Тварини повинні були рухати курсор для контакту з мішенями, і надавалась винагорода (кормова гранула), якщо курсор зіткнувся з ціллю.

“Загалом усі свині набули асоціації між джойстиком та рухом курсору. Те, що свині досягли успіху у виконанні завдання, яке було поза їх нормальною системою відліку саме по собі є чудовим результатом і свідчить про їх поведінкову та когнітивну гнучкість. Також заслуговує на увагу високий рівень їх соціальної мотивації до виконання завдання”, – зазначають учені.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button