Новини про м'ясо

Тваринники проти ліквідації Мінагрополітики

Команда президента планує ліквідувати кілька міністерств, зокрема, Міністерство аграрної політики та продовольства, повідомили в Асоціації тваринників України (АТУ). Галузева організація виступає проти таких змін, оскільки, за твердженням представників АТУ, це відобразиться на економіці, торговому балансі, біобезпеці та продовольчій безпеці України.

“Ми підписали Угоду про Асоціацію з ЄС, де є ціла низка зобов’язань, які стосуються саме реформування МінАПК. Тобто, виходить, ми ліквідуємо орган, який відповідає за імплементацію частини Угоди з ЄС з питань сільського господарства. Також у міністерстві функціонують Директорати, які були створені за кошти ЄС, кожен із яких має свої повноваження, функції і завдання, які вони мають виконати на вимогу ЄС.

Також постраждають і зовнішні торговельні зв’язки, тому що саме на рівні міністрів і замміністрів ведуться перемовини щодо налагодження експорту, інвестицій у галузь, вирішуються проблемні питання, пов’язані з якістю продукції, сертифікацією, експортом та імпортом, відкриттям нових ринків для продукції садівництва, рослинництва, тваринництва. До того ж, на рівні урядових делегацій в багатьох країнах міністри не зустрічаються з нижчими за рангом урядовцями, тобто – замміністрами чи керівниками департаменту. Відсутність посадовців із відповідним статусом стане величезною проблемою. У підпорядкуванні Мінагрополітики і Держпродспоживслужба, яка, взагалі, контролює всю епізоотичну ситуацію України”, – зазначила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Варто додати, що наразі аграрна галузь забезпечує 18% ВВП та 40% експорту України. У АТУ вважають, що доцільно не ліквідовувати міністерство, а реформувати його.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button