Новини про м'ясо

Свині ГМО: редагування генів допоможе уникнути хірургічної кастрації поросят

Хірургічна кастрація кабанів дозволяє покращити смак м’яса. Утім, ця процедура порушує вимоги щодо благополуччя тварин. Foundation for Food and Agriculture Research (Фонд досліджень продовольства та сільського господарства FFAR) та “Альянс для припинення хірургічної кастрації свиней” розробили підхід, який дозволяє запобігти операціям шляхом редагування генів.

Методика сприяє тому, що статеве дозрівання поросят не настає. На відміну від методів, що існують, новий не передбачає введення чужорідних речовин у гени свиней. Кілька компаній вже перевірили на практиці ефективність такої модифікації.

“Це величезний успіх. З допомогою нової технології ми зможемо вирішити питання добробуту тварин, зберігаючи при цьому якісний продукт для споживачів”, – зазначає Саллі Роккі, виконавчий директор FFAR.

Кастровані поросята демонструють гостру стресову фізіологічну реакцію, включаючи підвищений рівень гормонів стресу, підвищену частоту серцевих скорочень. Європейський Союз заборонив практику кастрації свиней, але впровадження цієї норми затримується, через високий рівень витрат, яких потребує відмова від такої практики.

Наступним кроком у дослідженні є визначення комерційної життєздатності та продуктивності кабанів, які не піддаються кастрації, оскільки не досягають статевої зрілості через редагування генів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button