Новини про м'ясо

Статус вільної від класичної чуми свиней на господарствах втратила Японія

Протягом 6 місяців на фермах в Японії не реєстрували спалахів класичної чуми свиней (КЧС), оскільки в країні масово застосовують щеплення від хвороби. Проте наприкінці минулого місяця на одному з підприємств від КЧС загинуло кілька тварин.

25 вересня в місті Такасакі, префектура Гунма, розташованому на північний захід від Токіо, виявили спалах класичної чуми свиней. Це був перший випадок хвороби у господарстві цієї префектури. Заражені дикі кабани були виявлені в регіоні ще у вересні 2019 року, після чого в жовтні 2019 року були проведені щеплення свиней, що вирощуються на фермах. Однак, на фермі, де виявили КЧС, від хвороби постраждали поросята, які ще не встигли отримати щеплення.

Поросята на фермі почали вмирати ще на початку вересня після діареї. За інформацією влади префектури Гунма, загинуло 200 тварин. На прес-конференції 27 вересня 2020 року губернатор Ічіта Ямамото оголосив, що незалежно від вакцинації, усіх свиней на фермі слід забити та утилізувати на приватній землі поблизу ферми, що належить фермеру. Ямамото додав, що на момент інциденту на фермі було близько 5390 свиней. В межах 3 км від ураженої ферми інших господарств немає.

Спалах фактично збігся з новиною про те, що Японія офіційно втратила статус вільної від КЧС починаючи з вересня цього року.

Загалом, за даними Japan Times, з 2018 року в країні для стримування поширення вірусу було утилізовано 166 тис. свиней. Щоб відновити статус вільного від КЧС, Японії доведеться довести, що жоден випадок захворювання не реєструється та щеплення від цієї хвороби не проводяться протягом 12 місяців.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button