Новини про м'ясо

Спалах грипу зафіксували на великій птахофабриці в Чехії

Міністерство сільського господарства Чехії офіційно підтвердило спалах пташиного грипу. Осередок поширення вірусу виявили цього тижня у великому господарстві за 120 кілометрів від Праги.

Випадок високопатогенного пташиного грипу штаму A (H5N8) було зафіксовано на підприємстві в Пардубіце. У понеділок, 17 лютого, в господарстві, де утримували 130 тис. голів курей і 7 тис. індичок, почався масовий падіж птиці. Керівництво птахофабрики викликало представників ветеринарної інспекції, які встановили причину захворювання, відібрали аналізи та лабораторно встановили штам збудника. Місцева влада в Пардубіце створила штаб з кризових ситуацій. У кількакілометровій зоні навколо постраждалого підприємства встановили карантин.

Це не перший спалах пташиного грипу в Чехії у цьому році. Минулого місяця в країні був зареєстрований ще один випадок захворювання.

Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), пташиний грип за тиждень, з 8 по 14 лютого, виявили в чотирьох країнах: В’єтнамі (5 спалахів), Китаї (1), Німеччині (1) та на Тайвані (1).

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button